Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php:1) in /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php on line 13
İyi Bayramlar Türkiye, İyi Bayramlar Milas … – Milas Bakış Gazetesi – Milas Haberleri

İyi Bayramlar Türkiye, İyi Bayramlar Milas …

1752
0
Paylaş:

A. Kemal KAŞKAR / Melih KAŞKAR –

Ramazan ayı, Cumartesi günü tutulacak oruçla sona erecek ve 24 Mayıs Pazar gününden itibaren 3 gün sürecek Ramazan/Şeker Bayramı başlayacak.

Bu yıl Covid-19 salgınıyla mücadele önlemleri nedeniyle bayram günlerinde de ‘evde kal’acak, bayramı evlerimizde kutlayacağız.

Salgınla mücadele önlemleri kapsamında 81 ilimizde, bayram tatilini içine alan 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Yıllardır alıştığımız bayram kutlamalarının aksine bu yıl maalesef sevdiklerimize teknolojinin sunduğu imkânlarla sınırlı-kısıtlı olarak ulaşmak zorundayız.

İmkanı olanların görüntülü arama yapabileceği, olmayanların ise telefon konuşmaları ile bayramlaşacağı bu bayram ‘sağlığımız için’ evlerimizdeyiz …

Bayramda hava nasıl olacak?

‘Mayıs ayında Temmuz sıcakları’nı yaşadığımız Milas’ta bayramda mevsim normalleriyle buluşacağız.

İlçemiz Milas, yaklaşık son on gündür Mayıs ayı verileri bakımından 50 yılın en sıcak günlerini yaşadı.

17 Mayıs Pazar günü Milas Kaymakamı Eren Arslan sosyal medya hesabından, 1963 – 2020 yılları arasında ilçemizin Mayıs ayı sıcaklık verilerini paylaştı. Buna göre, 1968 yılı Mayıs ayında en yüksek sıcaklık 37,2 derece, 1969 yılında 37,6 derece, 1990 yılında 38 derece, 2006 yılında 38 derece, 2008 yılında 38,2 derece olurken, 2020 yılı Mayıs ayında rekor sıcaklık 42,3 olarak kayda geçti.

İlçemizde 15 Mayıs Cuma günü en yüksek sıcaklık 39,7 ve 16 Mayıs Cumartesi günü ise 41,7 olarak ölçülmüştü. Pazar günü 42,3 rekorunun ardından inişler-çıkışlar gösteren sıcaklık Pazartesi günü 36.4, Salı günü 38.3, Çarşamba günü 38 ve Perşembe günü ise 29 derece oldu.

Bugüne ilişkin ise, % 80 oranında gök gürültülü sağanak yağış ihtimaliyle birlikte en yüksek sıcaklık 26 derece olarak tahmin ediliyor.

Yarın da 26 derece olacağı tahmin edilen sıcaklıklar bayramın ilk günü 27, ikinci günü 30 ve son günü de 28 derece olarak tahmin ediliyor.

Yani, bayram süresince mevsim normallerinde, kısmen daha az sıcaklıklar yaşayacağız yöremizde …

Bayramımız kutlu olsun

Dünyamızda sağlıkla yaşayabileceğimiz günlere kavuşma umut ve özlemiyle, tüm vatandaşlarımızın ve sevgili okur-yazarlarımızın bayramlarını en içten dileklerimizle kutluyoruz …

Paylaş:

Yorum Bırak