Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php:1) in /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php on line 13
“Yükleme iskelesi istemiyoruz.” – Milas Bakış Gazetesi – Milas Haberleri

“Yükleme iskelesi istemiyoruz.”

956
0
Paylaş:

BAKIŞ Haber –

Kıyıkışlacık mahalle muhtarı Halis Şahin ve mahalle sakinleri ile Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ı makamında ziyaret ederek mahallelerine yapılmak istenen yükleme iskelesine karşı olduklarını belirttiler.

Milas Belediyesi Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, Kıyıkışlacık Muhtarı Halis Şahin; “Kıyıkışlacık mahallesinde yapılması planlanan maden yükleme Limanı Güllük körfezinin ekosistemini etkileyecek, köyümüzün huzurunu ve sakinliğini bozacak” dedi.

İlçemize bağlı Kıyıkışlacık mahallesi 394 ada 649 parsele yapılması düşünülen Yükleme Boşaltma Limanı/İskelesi projesine karşı olan Kıyıkışlacık mahalle muhtarı  ve mahalle sakinleri Başkan Tokat’a yaptıkları ziyarette;  “Yaşam alanlarında huzurunu ve sakinliğini bozacak kadar yakın mesafede yer alacağından, ekolojik dengeleri de bozarak yaratacakları gürültü ve kirlilik nedeniyle balıkçılığa, turizme, çevreye olumsuz etkisi olacak. SİT alanı olması sebebiyle kültür varlıklarına verecekleri zarardan dolayı, bu projeye onay ve ruhsat verilmesine karşıyız” dediler.

Kıyıkışlacık Muhtarı Halis Şahin , Halka duyurulmadan, ÇED (Çevre Etki Değerlendirmesi) süreci de atlanarak, oldu bittiye getirilmek istenen bu yeni proje eğer gerçekleşirse maalesef Kıyıkışlacık ve Güllük Körfezi’ni derinden etkileyecek dedi.

Kıyıkışlacık muhtarı ve mahalle sakinlerini dinleyen Başkan Tokat ; Öncelikle ziyaretiniz için teşekkür ediyorum. Konuya dair hassasiyetinizi anlıyorum.Liman için Belediyemize yapılan müracaatlara gerekli cevaplarımızı verdik ve itirazlarımızı da gerekli kurumlara yaptık. Konunun yakından takipçisi olacağız” dedi.

Paylaş:

Yorum Bırak