Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php:1) in /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php on line 13
Muğla ekonomisine teşvik talebi! – Milas Bakış Gazetesi – Milas Haberleri

Muğla ekonomisine teşvik talebi!

993
0
Paylaş:

BAKIŞ Haber / A. Kemal KAŞKAR –

CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, 23 Haziran Salı günü CHP Milas İlçe binasında yaptığı basın toplantısında yerel ve genel gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. CHP Milas İlçe Başkanı İlgin Göktepe, Kadın Kolları Başkanı Berrin Naz, Gençlik Kolları Başkanı Hilmi Can Tunca ile Belediye Meclis Üyesi Mehmet Ateş ve bazı İlçe Yöneticilerinin de katıldıkları toplantıda yaptığı konuşmada, koronavirüsle mücadelede bazı sektörlerin ticari faaliyetlerine halâ başlayamadıklarına dikkat çeken ve devletin bir an önce, yaşanan mağduriyetleri giderici önlemleri alması gerektiğini belirten Özcan, bu dönemde CHP’li belediyelerin, bütün engellemelere rağmen vatandaşın hep yanında olduğunu söyledi.

AKP döneminde 682 bin 265 kişinin tarım sigortasından çıkıp ‘Ben artık tarım yapmıyorum’ dediğini dile getirerek, “İşin garip tarafı, tarımdan çıkan iller hangileri biliyor musunuz? AKP’ye en çok oy veren iller. Konya’da 43 bin 21 kişi, Balıkesir’de 40 bin 54 kişi, Kahramanmaraş’ta 26 bin 404 kişi, Manisa’da 21 bin 661 kişi, Kütahya’da 21 bin 312 kişi, Erzurum’da 20 bin 262 kişi, Sivas’ta 19 bin 361 kişi, ‘biz tarımı bıraktık, geçinemiyoruz’ diyorlar. AKP’nin size armağanıdır. Bu iller için söylüyorum. Bir dönem Ortadoğuyu besleyen Türkiye şimdi tarımda net ithalatçı durumunda. Dışarıdan buğday gelmezse olmuyor, arpa gelmezse olmuyor, fasulye gelmezse olmuyor, et gelmezse olmuyor. Bunların hiçbirisi olmuyor. Hepsi dışarıdan ve gelişmiş ülkelerden geliyor” diyen CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, konuşmasında daha sonra, devletin Halk Bankası aracılığıyla verdiği destek kredilerine de değinerek, “Halk Bankasından kredi alan esnaf sayısı 567 bin kişi, esnaf sayısı ise 1 milyon 753 bin 213. Esnafın üçte ikisi halâ mağdur. Oysa işsizlik sigorta fonunda 131 milyar, eski parayla 131 katrilyon var ve bu parayı işçiler ödedi. 2019 yılında faiz geliri 16 milyar lira. Bu para çalışanların kredi kartı, tüketici kredisi borçlarının faizlerini ödemeye yeter de artar” dedi ve sözlerini şöyle sürdürdü:

“İlimizin başlıca gelir kaynakları tarım ve turizmdir. Ancak yukarıda belirttiğimiz gibi tarım ve turizme sürdürülebilir ve iyileştirici bir hamle olmamıştır. İlimiz en çok vergi veren illerden biridir. Bu anlamda ilimiz ekonomisine katkı yapılarak, verilecek teşviklerle ekonominin düzelmesi sağlanmalıdır” dedi.

Milletvekili Özcan sözlerini, bu hafta sonu yapılacak YKS’ye girecek öğrencilere başarılar dileyerek sürdürdü ve geçen Cumartesi günü yapılan LGS’de yaşanan sorunlara dikkat çekip ilçe yöneticilerinden, LGS deneyiminden yararlanarak bu hafta sonu yapılacak sınav için hassasiyet göstermeleri istemiyle tamamladı.

Paylaş:

Yorum Bırak