Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php:1) in /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php on line 13
Bir önemli ‘ayrıntı’! – Milas Bakış Gazetesi – Milas Haberleri

Bir önemli ‘ayrıntı’!

535
0
Paylaş:

Uzmanlar, klozet kapağı açıkken sifon çekmenin bir su zerrecikleri bulutu yarattığını ve bunun yeni tip Koronavirüs (Covid-19) gibi enfeksiyonların nefes yoluyla bulaşmasına neden olabileceğini açıkladı.

Çin’deki Yangzhou Üniversitesi’ndeki araştırmacılar tarafından yapılan çalışmada, sifon çekmenin yerden 91 metre yüksekliğe kadar bir sprey bulutu yarattığı hesaplandı. Uzmanlar, sifonu klozet kapağını kapatarak çekmenin, bunu önleyebileceğini belirtiyorlar.

Koronavirüs, öksürük ve hapşırıkla yayılan zerreciklerle ya da bu zerreciklerin üzerinde bulunduğu objelerle yayılıyor. Enfekte insanların dışkılarında da virüsün izlerine rastlanıyor, ancak bunun hastalık bulaştırıp bulaştırmadığı henüz net değil.

Çalışmada, “Tuvalet ihtiyacı bir zorunluluktur. Ancak bir pandeminin mevcut senaryosuna karşı yanlış kullanıldığında tehlikeli hale geliyor” denildi. (t24 Sağlık)

Paylaş:

Yorum Bırak