Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php:1) in /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php on line 13
“Modern otogarımız Bodrumumuza çok yakışacak” – Milas Bakış Gazetesi – Milas Haberleri

“Modern otogarımız Bodrumumuza çok yakışacak”

857
0
Paylaş:

BAKIŞ Haber / Melih KAŞKAR –

Bodrum’da yapımı çok büyük ölçüde (yüzde 97 oranında) tamamlanan otogarda elektrikli araçlar için 6 şarj istasyonunun kurulumu da yapıldı. Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin 74 milyonluk yatırımla Bodrum’a kazandıracağı yeni otogarda 6 aracın aynı anda şarj olabileceği şarj istasyonları 22 KW’lık güç çıkışına sahip. Elektrikle çalışan araçlar, sahip oldukları bataryalara göre ortalama 3 saatte şarj olabilecek.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, yapımına 9 Mart 2019 tarihinde başlanan Bodrum Otogarı, çatısında bulunan güneş panelleri sayesinde kendi enerjisini güneşten üretecek. İnşaat alanı 17 bin 117 metrekare olan otogarda şehirlerarası otobüs peron sayısı 21, minibüs peron sayısı 45, minibüs depo peron sayısı 10, açık otopark sayısı 157 araç, kapalı otoparkı 19 araç ve engelli otoparkı da 8 araç kapasiteli olarak tasarlandı.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, “Bodrum sadece Türkiye’nin değil dünyanın sayılı turizm merkezlerinin başında geliyor. Yenilenen teknoloji ile elektrikli arabaların sayısının sürekli arttığı günümüzde Bodrum otogarımızda bu hizmeti vatandaşlarımıza sunacağız. Çatısındaki güneş panelleri sayesinde kendi enerjisini de üreten otogarımız Bodrum’a çok yakışacak” dedi.

Paylaş:

Yorum Bırak