Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php:1) in /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php on line 13
İdil Biret, Bodrum Antik Tiyatro’daydı! – Milas Bakış Gazetesi – Milas Haberleri

İdil Biret, Bodrum Antik Tiyatro’daydı!

673
0
Paylaş:

BAKIŞ Haber –

Dünyaca ünlü piyano sanatçısı İdil Biret Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Bodrum Belediyesi tarafından düzenlenen konserle Bodrum Antik Tiyatro’da dinleyicilerle buluştu.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, İdil Biret Müzik Festivali’nde bu yıl tema olarak belirlenen ‘Beethoven’ın 250. Doğum Yıldönümü’ çerçevesinde programda sanatçının 5 piyona konçertosuna yer verildi. Maskesiz girilemeyen ve sosyal mesafe kuralına uyulan konsere girişte herkesin ateşi ölçüldü.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, 2. İdil Biret Müzik Festivali sonunda yaptığı konuşmada, 70 yıldır Türkiye Cumhuriyeti’ni dünyada başarıyla temsil eden İdil Biret ile gurur duyduklarını, önümüzdeki yıllarda da kendisini Muğla sahnesinde ağırlayacaklarını söyleyerek, “Müthiş enerjisi ve sahnesiyle İdil Biret’i dinlemenin mutluluğunu yaşıyoruz. İdil Biret Muğla’da ilk defa Yatağan Stratonikeia’da on binlere konser verdi. Daha sonra kendisini yine Stratonikeia konseri ve İdil Biret Müzik Festivali’nin ilkiyle Menteşe ve Marmaris’te sanatseverlerle buluşturduk. Şimdi de Bodrum Antik Tiyatro sahnesinde bir dev var. İdil Biret’in deyimiyle müziği bir meslek olarak değil misyon olarak görüyor ve Türkiye Cumhuriyeti’ni tüm dünyada başarıyla temsil ediyor. Kendisiyle gurur duyuyor ve çok teşekkür ediyorum. Ayrıca bu dev sanatçının arkasında çalan Muğla Büyükşehir Belediyesi orkestramıza da teşekkür etmek istiyorum. Önümüzdeki yıl da Muğlamızda İdil Biret’i ağırlayacak ve onu sanatseverlerle buluşturacağız” dedi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal medya üzerinden canlı yayınladığı İdil Biret Müzik Festivali, Türkiye’nin farklı illerinden izlenerek sosyal medya kullanıcılarından da tam not aldı. İstanbul, Eskişehir’den yorum yapan vatandaşlar, “Bizlere müzik ziyafeti yaşattınız teşekkürler, klasik müzik melodileri evimizin içinde” gibi yorumlarla Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne ve Başkan Osman Gürün’e teşekkür ettiler.

Paylaş:

Yorum Bırak