Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php:1) in /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php on line 13
29 Ağustos Cumartesi akşamı saat 21:15’te! – Milas Bakış Gazetesi – Milas Haberleri

29 Ağustos Cumartesi akşamı saat 21:15’te!

1084
0
Paylaş:

BAKIŞ Haber / Ayşegül KAŞKAR –

Koronavirüs salgınıyla mücadele önlemleri kapsamında verilen uzun aranın ardından Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu, “Seferi Ramazan Bey’in Nafile Dünyası” adlı beğenilen oyununu sağlık emekçileri için ücretsiz sahneleyecek …

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun, koronavirüs salgınıyla etkili mücadele için alınan önlemler nedeniyle verilen uzun aranın ardından ilk kez, 29 Ağustos Cumartesi akşamı saat tam 21:15’ten itibaren Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği’nde “Seferi Ramazan Bey’in Nafile Dünyası” oyununu sağlık emekçilerine ücretsiz olarak sahneleyeceği bildirildi.

Bodrum Belediyesi Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, 2018-2019 sezonunda turneler yapan ve Bodrum’da kültür merkezlerinde kapalı gişe oynayan, Türk Tiyatrosu’nun duayeni Oktay Arayıcı’nın ölümsüz eseri “Seferi Ramazan Bey’in Nafile Dünyası” ile sahneye çıkacak ekibin Genel Sanat Yönetmeni Hüseyin Akşen, sürece ilişkin şunları söyledi:

“Bir tiyatrocunun sahnelerden uzak kalmasının ne demek olduğunu tahmin ederdik ama yaşamak farklı bir şeymiş. Teknolojiyi kullanarak çözümler üretmeye çalışsanız da o sahne tozu olmadan, birebir seyirci ile göz göze gelmeden tiyatro olamayacağını bir kez daha yaşadık. Yaşanması gereken bu süreçte elbette en büyük sorumluluk, en zor görev, hayatını tehlikeye atmak pahasına koronavirüsle ve hastaların iyileşmesi için mücadele eden sağlık alanındaki tüm personele aitti. Biz de o nedenle bu süreçteki ilk oyunumuzda tüm sağlık çalışanlarımızı konuk etmek istiyoruz. Güzel vakit geçireceklerine dair garanti veriyoruz” dedi.

Tarık Pabuççuoğlu, Erdal Cindoruk, Mihriban Er’in yanı sıra Oğulcan Çelik, Ziba Türk, Yerkan Kahraman, Cansın Yunt, Sertaç Aydın ve Barış Hayta’nın rol aldığı iki perdelik oyunun ‘davetiye-biletleri’ çalışma saatleri içinde Biletix ve Oasis AVM Nurol Kültür Merkezi’nden temin edilebilecek.

Paylaş:

Yorum Bırak