Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php:1) in /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php on line 13
Kurban Bayramımız kutlu olsun!.. – Milas Bakış Gazetesi – Milas Haberleri

Kurban Bayramımız kutlu olsun!..

1620
0
Paylaş:

A. Kemal KAŞKAR / Melih KAŞKAR –

Bugün arife, bu yıl Kurban Bayramımızı 31 Temmuz – 3 Ağustos tarihleri arasında yaşayacağız.

İlimiz genelinde ve ilçemiz Milas’ta, Valilik, Kaymakamlıklar ve Belediyelerimiz başta olmak üzere ilgili kurum ve kuruluşlar tarafından bayram hazırlıklarının tamamlandığı, gerekli tüm önlemlerin alındığı bildirildi.

Geçtiğimiz Ramazan Bayramında, Covid-19 salgınıyla mücadele önlemleri kapsamında 81 ilimizde 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmıştı. 1 Haziran tarihinden bu yana kısıtlamalar yavaş yavaş kaldırıldı. Bu adımların, olumlu olmasını dilediğimiz sonuçlarını ilerleyen günlerde göreceğiz … Sonuç olarak Kurban Bayramında sokağa çıkabileceğiz, ama … Aması şu ki: T.C. Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyeleri, Kurban Bayramında özellikle büyüklerimizi ziyaret etmememiz, edersek de el öpmememiz ve sosyal/fiziksel uzaklık-maske-hijyen kurallarına uymamız gerektiğini vurguluyorlar. Kalabalık ortamlardan kesinlikle uzak durulması ve sosyal/fiziksel uzaklık kurallarına uyulması konusunda da çok ciddi uyarılarda bulunuyorlar …

Uzmanlar ayrıca, geçen Ramazan bayramında olduğu gibi, sevdiklerimizle teknolojinin sunduğu imkânlarla buluşmamızı öneriyorlar …

Milas Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamada …

Milas Kaymakamlığı’ndan yapılan ‘Kurban Bayramı-Bayramlaşma’ konulu açıklamada ise ilçemizde ‘protokol bayramlaşması’nın 31 Temmuz Cuma günü 14:00-14:30 saatleri arasında, koronavirüs salgınıyla mücadele için alınan önlemlere uyulmak kaydıyla, Belediye Düğün ve Toplantı Salonu’nda yapılacağı bildirildi.

Salondaki programın tamamlanmasının ardından ilçemiz protokolü, 14:30-14:45 saatleri arasında Milas İlçe Emniyet Müdürlüğü ve 14:45-15:00 saatleri arasında Milas İlçe Jandarma Komutanlığı çalışanlarıyla, 15:00-15:15 saatleri arasında M.Önol Karadeveci Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü’nde öğrenci ve çalışanlar ile ve 15:15-15:30 saatleri arasında da Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi çalışanları ile bayramlaşacak.

Bayramımız kutlu olsun

Dünyamızda sağlıkla yaşayabileceğimiz günlere kavuşma umut ve özlemiyle, tüm vatandaşlarımızın ve sevgili okur-yazarlarımızın bayramlarını en güzel dileklerle kutluyoruz …

Mesajlar …

Muğla Valisi Orhan Tavlı

Bizleri millet olarak sevgi ve saygı bağları ile birleştiren, birlik, beraberlik, kardeşlik ve dostluk duygularının güçlendiği, toplumsal yardımlaşma ve dayanışmanın zirveye ulaştığı yeni bir Kurban Bayramı’na erişmenin mutluluğunu ve sevincini yaşıyoruz.

Toplumumuzda çok özel ve anlamlı bir yere sahip olan, milli ve manevi değerlerin yoğun olarak hissedildiği bayramlar, milletçe kenetlenmenin, yardımlaşmanın her zaman en güzel vesilelerinden biri olmuştur.

Covid-19 ile mücadele tedbirleri kapsamında bu Kurban Bayramında sorumluluk bilinciyle hareket ederek, kendi sağlığımız ve sevdiklerimizin sağlığını korumak için sosyal mesafeye ve hijyen kurallarına uymak durumunda olduğumuzu hatırlayalım.  Bayram münasebetiyle yola çıkacak olan vatandaşlarımızın da trafik kurallarına uyarak gidecekleri yerlere sağlıkla ulaşmaları, sevdikleri ile birlikte huzurlu bir bayram geçirmeleri en büyük temennimizdir.

Vatandaşlarımızın bayramı huzur ve güven içerisinde geçirmeleri için gerekli olan tüm tedbirlerin alındığını belirterek, Kurban Bayramı’nın milletimize, ülkemize, İslam âlemine ve tüm insanlığa huzur getirmesini temenni ediyor, Muğlalı hemşerilerimizin ve bayramını ilimizde geçirmekte olan tüm misafirlerimizin Kurban Bayramını en iyi dileklerimle kutluyor, sağlık, huzur ve mutluluk içerisinde bir bayram diliyorum.

AK Parti Muğla Milletvekili M. Yavuz Demir

AK Parti Muğla Milletvekili M. Yavuz Demir, Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Mesajında, Muğlalı hemşehrilerinin bayramını tebrik eden Demir, “İbadet amacıyla kestiğimiz kurbanlar, çevremize ve tüm insanlığa karşı sorumluluğumuzun farkına varmamızı sağlamalı, merhamet duygularımızı daha fazla pekiştirerek bayramı amacına uygun yaşamamıza vesile olmalıdır.” dedi.

AK Parti Muğla Milletvekili M. Yavuz Demir, Kurban Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında; “Dinimizde bayramlar, küslüklerin, kırgınlıkların unutulduğu, kardeşlik duygularının daha baskın geldiği özel günlerdendir. Her ne kadar pandemi koşullarında olsak da maske-mesafe-temizlik kurallarına uyarak hepimiz için büyük anlamlar taşıyan bu bayramları en güzel şekilde değerlendirmeli ve sevgi bağlarımızı güçlendirmeliyiz.” dedi.

Açıklamasında Ayasofya’nın camiiye çevrilmesine de değinen Demir, “Bizi manevi anlamda birbirimize yakınlaştıran; kardeşliğin, dostluğun, beraberlik anlayışının en üst düzeyde hissedildiği bir Kurban Bayramına daha ulaşmanın sevincini yaşıyoruz.

Bu yıl ülke olarak Kurban Bayramını çok daha farklı bir atmosferde yaşıyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kararıyla 86 yıl sonra aslına döndürülerek camii statüsüne geri çevrilen Ayasofya-i Kebir Camii Şerifi, Türkiye dostlarında ve İslam ülkelerinde büyük bir memnuniyet sağladı. Muğlalı hemşerilerim adına ülkemizde ayrı bir sevinç yaşatan Ayasofya-i Kebir Camii Şerifi’nin bir kez daha hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

İbadet amacıyla kestiğimiz kurbanlar, çevremize ve tüm insanlığa karşı sorumluluğumuzun farkına varmamızı sağlamalı, merhamet duygularımızı daha fazla pekiştirerek bayramı amacına uygun yaşamamıza vesile olmalıdır.” diye konuştu.

Muğla’nın tamamı için TBMM’de 24 saat esasına göre hizmet etmeyi sürdürdüklerini vurgulayan Demir, “Bizler, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Muğla’nın temsilcisi milletvekilleri olarak Bodrum, Fethiye, Milas, Yatağan, Kavaklıdere, Ortaca, Dalaman, Datça, Marmaris, Seydikemer, Ula, Menteşe, Köyceğiz ilçelerimizin tamamında yatırımlarımız için 24 saat esasına göre hizmet vermeye devam ediyoruz.” dedi.

Bayram dolayısıyla oluşacak trafik yoğunluğu nedeniyle de yolculuk yapanlara seslenen milletvekili Demir, “Kurban Bayramı dolayısıyla yolculuk yapacak hemşerilerimiz ve misafirlerimizden trafik kurallarına uyarak frene değil, kurala güvenmelerini özellikle rica ediyorum. Muğlamızın tamamında misafirlerimizi de en güzel ve güvenilir ortamlarda ağırlayabilmek için tüm hazırlıklarımızı tamamladık. İnanıyorum ki, şimdi de kardeşlik, yardımlaşma ruhu galip gelecek, birbirimize her zamankinden daha sıkı sarılacak; kaygıların ve sıkıntıların geri plana itildiği, sevginin, saygının ve hoşgörünün pekiştiği, insan ilişkilerinin güçlendiği, umutların canlandığı bir bayram geçireceğiz.”

Demir, bayram mesajını şu sözlerle tamamladı: “Bu duygu ve düşüncelerle, tüm vatandaşlarımızın Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, tüm insanlık için barışa, sevgiye, kardeşliğe vesile olmasını temennisiyle, en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan

Ak Parti Muğla Milletvekili Gökcan mesajında, şu sözlere yer verdi:

Millet   ve Ülke olarak son dönemlerde içten ve dışarıdan çok sayıda ihanetlere maruz kaldık.   Ayrıca bütün dünyayı etkileyen virüs ile    başarılı bir şekilde mücadele ettik. Hamdolsun ki; Türkiye olarak  Cumhurbaşkanımız  Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde bütün bu süreci çok iyi yönettik. Bütün sorunları başarı ile atlattık. Ancak virüs tehdidi halen devam etmektedir. Kurban Bayramında da Sağlık Bakanımızın uyarılarını dikkate almanızı özellikle istirham ediyorum. Salgını, maske ve sosyal mesafe kuralına uyarak yenebiliriz.

Neşe, sevinç ve coşku gibi insanı yaşatan ve ayakta tutan en güzel değerleri içinde barındıran bayramlar, dostluk ve akrabalık duygularını daha da güçlendirmektedir. Bayramlar, ülkemizdeki birlik ve beraberlik konusunda da çok önemli katkılar sağlamaktadır.

Bayramlar, aynı zamanda komşuluk ilişkilerini geliştirerek toplumsal hayatımızı canlandırmaktadır. Bizleri ülke olarak, millet olarak hatta tüm İslam Alemi olarak sevgi, saygı ve kardeşlik bağı ile kuşatan bayramlar, milletimizi güçlü bir şekilde milli ve manevi değerler etrafında buluşturmaktadır.

Bu nedenle, bayramlar bir vesile unsuru olarak kabul edilerek, kırgınlık ve dargınlıklar bir kenara bırakılmalıdır. Yardımlaşma ve dayanışma duyguları ön planda tutulmalıdır. Yoksullara, yetimlere, öksüzlere ve kimsesizlere sahip çıkılmalıdır. Böylece bayram, toplumun bütün kesimlerine yaşatılmalıdır.

Bütün bu duygu ve düşüncelerle başta Muğlalı hemşerilerimiz olmak üzere ülkemizin ve Milletimizin Mübarek Kurban  Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün

Bayramların manevi duyguların, paylaşmaların en üst seviyede yaşandığı özel günler olduğunu söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün tüm vatandaşların pandemi nedeni ile sosyal mesafelere dikkat ettiği, sağlıklı ve huzurlu bir Kurban Bayram geçirmesini diledi.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün; “Bayramlarımız toplum olarak bizleri bir arada tutan, gelenek ve göreneklerimizin yaşatıldığı özel günlerimizdir. Ne yazık ki tüm dünya ve ülkemiz salgın nedeni ile birbirlerine mesafeli günler geçiriyor. Hepimizin sağlığı açısından alınan tedbirlere ve kurallara uymalı, başta kendimizi ve sevdiklerimizi düşünmeliyiz. Pandemi sürecinin belki de en zor kısmı bayramlarımızda sevdiklerimizin elini öpememek ve sarılamamak. Sevgi, hoşgörü ve güler yüzle sosyal mesafeleri koruyarak bayramlaşmalı, sevdiklerimize sevildiklerini hissettirmeliyiz. Paylaşmaların ve yardımlaşmanın en üst seviyede yaşanacağı, sevgi köprüleri ile mesafelerin aşıldığı huzurlu ve mutlu bir bayram geçirmenizi diliyor, Kurban Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

Başkan Gürün; “Birlikte aileyiz birlikte Muğlayız”

Muğla’da büyük bir aile olduklarını söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Osman Gürün vatandaşların huzurlu, mutlu bir bayram geçirmesi için Büyükşehir ailesi olarak görevlerinin başında olduğunu belirtti. Başkan Gürün; “13 ilçesi, 569 mahallesi ile Muğlamızda büyük bir aileyiz. Bu yıl pandemi nedeni ile yerli ve yabancı misafirlerimiz de azalma olsa da güzel Muğlamız Kurban Bayramı’nda da misafirlerini en iyi şekilde ağırlayacak. Tüm hemşehrilerimizin huzurlu, sağlıklı, mutlu bir bayram geçirmesi için Büyükşehir ailemiz görevinin başında olacak. Çünkü birlikte aileyiz birlikte Muğlayız” dedi.

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat

Toplumsal birlik ve beraberliğin güçlendiği, yardımlaşma, dayanışma ve şefkat duygularının en yoğun şekilde yaşandığı, sevgi ve saygının tüm yaşamımıza hakim olduğu bayramlarımızdan biri olan mübarek Kurban Bayramı’na ulaşmanın heyecanı ve mutluluğu içerisinde olduğunu belirttiği mesajında başkan Tokat şu ifadelere yer verdi.
“Özellikle Kurban Bayramlarımız karşılıklı sevgi ve saygının zirve yaptığı, paylaşarak mutluluğu ve sevincimizi artıracağımız özel günlerdir. Bu günleri dargınlıkları ve kırgınlıkları unutmak, muhtaç olanlara yardım elimizi uzatmak için bir fırsat olarak görmeliyiz.
Bu duygu ve düşüncelerle; sevginin ve kardeşliğin en sıcak şekilde hissedileceği, insanlarımızın birbirlerine sıkıca kenetleneceği, milli birlik ve beraberliğimizi sağlayan değerlerin her yönüyle yaşanacağı, sevgi dolu ve huzurlu nice bayramlar geçirmek dileğiyle Kurban Bayramı’nızı kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.”

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete

Böylesine güzel bir ülkede, kardeşliğin hüküm sürdüğü topraklarda, bir bayrama daha ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Paylaşmanın, yardımlaşmanın, gönülleri fethetmedin zamanı olan bayramların kardeşliğimizi daha da pekiştirmeye vesile olacağına inancımız tamdır.

Ülkemizde ve dünyada etkisini hala sürdüren pandemiden dolayı kendimizin ve sevdiklerimizin sağlığını tehlikeye atmamak için daha dikkatli olmamız, bayram geleneklerimizin bazılarından vazgeçmemiz gerekiyor.

Bayram vesilesi ile yollara düşen tüm vatandaşlarımıza hayırlı yolculuklar diliyorum. Trafik kurallarına uymamız hepimizin can güvenliği için hayati önem taşıdığını hatırlamak isterim.

Birliğimizi ve beraberliğimizi perçinleyecek olan bu müstesna günün aziz milletimize, İslam âlemine hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Bayram sevincini buruk yaşayan şehit ailelerimizin bayramlarını özellikle kutluyorum. Yetimlerim yavrularımızın bayramını yürekten tebrik ediyorum.

Duamız odur ki bizleri bu güzel güne eriştiren Rabbim, İslam Âleminin dirilişine de eriştirsin.

Akan kanın ve gözyaşının son bulduğu, tüm dünyada barış ve kardeşliğin hüküm sürdüğü günlere ulaşmak dileği ile başta Muğlalı hemşerilerimiz olmak üzere aziz milletimizin tüm İslam Âleminin bayramını kutluyor sağlık ve esenlik diliyorum.

Paylaş:

Yorum Bırak