Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php:1) in /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php on line 13
MİTSO üyelerine de ‘biz getirelim gari’! – Milas Bakış Gazetesi – Milas Haberleri

MİTSO üyelerine de ‘biz getirelim gari’!

1023
0
Paylaş:

BAKIŞ Haber –

Koronavirüs salgınıyla mücadele sürecinde evinden çıkamayan yurttaşların alışveriş ihtiyaçlarını karşılamak üzere bir araya gelen Milaslı üç genç, internet üzerinden “getirivergari” adıyla hizmet sunan bir kuruluş oluşturdular.

“Gelecek ne varsa biz getiririz” diyerek yola çıkan gençler önce Milas ilçe merkezinde başlattıkları çalışma alanını kısa sürede Koru ve Güllük’e kadar yaymayı başardılar. Gençlerin şimdiki hedefi ise en kısa sürede Milas’ın 132 mahallesine de hizmet götürmek.

MİTSO Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümü, Reklamcılık Anabilim Dalından mezun olan Mehmet Can Çiftçi, Bandırma 17 Eylül Deniz ve Liman İşletmeciliği Bölümünden mezun olan ve halen aynı üniversitenin Denizcilik İşletme Yönetimi 4’üncü sınıf öğrencisi olan Raşit Bahar ile Pamukkale Üniversitesi Elektronik Teknolojisi Bölümünden mezun olan Kazım Özbudun’un kurduğu “getirivergari”, evden alışveriş yapmak isteyenlere hizmet sunuyor. Evden alışveriş yapmak isteyenlerin ihtiyaçlarını karşılayan ve her sefer başına sadece 5 TL alan “getirivergari”nin genç yöneticileri aynı zamanda bildirilen ürünleri Milaslı yerel esnaftan alarak onlara da destek veriyorlar. Milas esnafının ürünlerini dijital ortamda satışa sunabilmeleri için esnaflara dijital destek vermeye de hazırlanan gençler, müşterilerine tam dijital hizmet vermek amacıyla online olarak kredi kartı ile ödeme seçeneği de sunuyorlar.

Milas’ta kurdukları “getirivergari” alışveriş ağı ile yeni bir hizmet alanı oluşturan gençler MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer’i ziyaret ederek çalışmalarını anlattılar. MİTSO üyelerine de gerek ürünlerinin satışında, gerekse kendi ihtiyaçları için yapacakları alışverişte hizmet sunmak istediklerini anlatan “getirivergari”nin kurucularından Mehmet Can Çiftçi, “Pandemi süreciyle birlikte evden çıkamayan kişilere tüm market, manav, kasap, şarküteri, fırın, pastane ürünlerini onlar adına satın alıp kapılarına kadar götürüp teslim etmek amacıyla ‘getirivergari’yi kurduk. Bize ulaşan talepleri Milaslı yerel esnaflardan satın alarak onlara da destek oluyoruz. İlerleyen süreçte yerel esnafımıza internet üzerinden alışverişe uygun bir teknolojik altyapı oluşturarak ürünlerini dijital ortamda satışa sunmalarına yardımcı olacağız” dedi ve MİTSO üyelerine gerek internetten alışveriş yapma gerekse ürünlerini satışa sunma konularında destek olmak istediklerini, bu konuda MİTSO’dan da destek beklediklerini sözlerine ekledi.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de gençleri kutlayarak, “Güzel bir girişim başlattığınız için sizleri kutluyorum. Başarılar diliyorum. Çalışmalarınızı odamız üyelerine duyuracağız. Onların da gerek evlerinden çıkmadan yapacakları alışverişlerinde gerekse ürünlerinin sizin aracılığınızla satışında sizinle çalışmak isteyeceklerine inanıyorum. Ayrıca başlattığınız girişimle gençlerimize örnek olduğunuz için de sizi ayrıca kutluyorum. Alışverişinizde Milas ürünlerini tercih ettiğiniz, Milaslı üreticilerin ve esnafın ürünlerini tercih ettiğiniz için de size teşekkür ediyorum” dedi.

Paylaş:

Yorum Bırak