Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php:1) in /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php on line 13
Yenilenen ‘Labranda Su’ fabrikasında üretime başlandı – Milas Bakış Gazetesi – Milas Haberleri

Yenilenen ‘Labranda Su’ fabrikasında üretime başlandı

1050
0
Paylaş:

BAKIŞ Haber –

Milas Belediyesi bünyesindeki Labranda Su fabrikasında yenileme çalışmalarının tamamlanması ve üretime başlanması ile ilgili olarak düzenlenen tanıtım etkinliğine, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, Labranda İşletme ve İştirakler Müdürü Aşkım Salkım Yalçınkaya ile gazeteciler katıldı.

Milas Belediyesi İşletme ve İştirakler Müdürlüğü’nce EKTAM firması ile yapılan 20 milyon liralık yatırım sözleşmesi gereği; combatik sistem pet şişirme, dolum, kapatma, etiketleme, paketleme, streçleme ve bardak su üretim makinesi kurulumu ile kompresör ve boru hattının yenilenmesi için başlatılan çalışma kısa sürede tamamlandı ve fabrikada üretime başlandı. Daha önce 0.5, 1.5, 5 ve 19 litrelik su üreten fabrikada yapılan yatırım ile bunlara 0,33 ve 1 litrelik yeni şişeler ve bardak su da eklenmiş ve üretim en az 6 kat artmış oldu.

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, fabrikada yapılan gezinin ardından yaptığı açıklamada, yatırımın hem üretim hacmini hem de ürün çeşitliliğini arttırdığını belirterek, “Labranda Şişeleme Fabrikası’nda yaptığımız çalışmaların bilgilendirmesini yapıyor olmanın mutluluğu yaşıyorum. Burada dev bir yatırım gerçekleştirdik. Labranda, kentimiz için önemli bir marka, bu markanın hak ettiği yatırımı ve teknolojiyi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi ve önce ulusal daha sonra uluslararası piyasalarda tanıtmayı hedefledikleri ‘Labranda Su’yu daha güçlenmiş, yüksek teknolojik boyuta gelmiş şekilde halkın hizmetine sunduklarını söyledi ve bu mutluluk verici gelişmenin Milas için hayırlı olmasını diledi.

Başkan Tokat’ın ardından söz alan CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan ise, yatırımın Milas halkına faydalı olacağını belirterek, “Milas Belediyesi halkımızın hak ettiği bir yatırımı gerçekleştirdi. Belediyemizi bu dev yatırımdan ötürü kutluyor ve Milas halkına hayırlı olsun diyorum” dedi.

Paylaş:

Yorum Bırak