Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php:1) in /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php on line 13
‘Kamyon garajı’ değil ‘Yeşil Alan’! – Milas Bakış Gazetesi – Milas Haberleri

‘Kamyon garajı’ değil ‘Yeşil Alan’!

1321
0
Paylaş:

Melih KAŞKAR –

İlçemizde ‘kamyon garajı’ ihtiyacı gündemdeki yerini koruyor.

Milas Belediyesi, Milas Kent Konseyi, Odalar ve STK’lar tarafından sık sık gündeme getirilen ve çözümü için çaba sarf edilen ‘kamyon garajı’ sorunu ilçemiz gündemindeki yerini koruyor. İlçemizin çeşitli noktalarından sorun ile ilgili şikayetler geliyor.

Kamyon şoförlerinin ise haklı olarak, “Park yerimiz yok, tırlarımızı ve kamyonlarımızı katlayıp cebimize mi koyalım?” gibi soruları da dikkat çekiyor.

İlçemiz Cumhuriyet Mahallesi, Ahmet Yesevi Caddesi ile Muammer Aksoy Caddesi’nin köşesinde bulunan yeşil alan, uzun zamandan beri boş duruyor. Boş duran bu alan ise genel olarak tır ve kamyon parkı olarak kullanılıyor. Alanın daha önce Milas Belediyesi’ne yeşil alan ve park yapılması için terk edildiğini dile getiren mahalle sakinleri durumdan rahatsızlar.

Rahatsızlıklarını daha önce de çeşitli kurumlara bildiren mahalle sakinleri durumun bir an önce çözülmesini talep ediyorlar.

Mahalle sakinleri son zamanlarda özellikle tırların ve kamyonların park alanı olarak kullanılması sebebiyle, sabah çok erken ve akşam geç saatlerde tırların ve kamyonların gürültülerinden rahatsız olduklarını dile getirerek, “Bizler mahalle sakinleri olarak, kamyon garajı gibi veya otopark olarak kullanılan bölgenin yeşil alan yapılmasını istiyoruz. Yıllar önce bu alanın yeşil alan yapılmak üzere Milas Belediyesi’ne terk edildiğini biliyoruz. Elbette şoförlerden yana bir şikayetimiz yok, onlar da sonuçta işlerini yapıyorlar ve park edecek bir alanları yok. Fakat bu bizim mağduriyetimizi gidermiyor. Bu alanın bir an önce amacına uygun olarak kullanılmasını istiyoruz” dediler.

Paylaş:

Yorum Bırak