Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php:1) in /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php on line 13
Lara Nur Özen’den ‘Sağlıklı Eğitime Destek’ projesi – Milas Bakış Gazetesi – Milas Haberleri

Lara Nur Özen’den ‘Sağlıklı Eğitime Destek’ projesi

904
0
Paylaş:

Melih KAŞKAR –

Çin’in Vuhan kentinde 12 Aralık 2019’da, ülkemizde ise 11 Mart 2020 tarihinde ortaya çıkan yeni tip koronavirüs salgının ardından önce okullar kapanmış ve peşi sıra bir dizi tedbirler alınmıştı. Okulların 6 aydır yüzyüze öğrenime kapalı kalmasının ardından Milli Eğitim Bakanlığı tarafından önümüzdeki hafta yüzyüze eğitim öğretimin sınırlı da olsa başlayacağı duyuruldu.

Bu süreçte, eğitimini İzmir’de sürdüren, duyarlı öğrenci Milaslı Lara Nur Özen çok anlamlı bir projeyi hayata geçirdi:

okulumseninleyim.com internet adresi üzerinden, Covid 19 sonrası okula dönüş ve Milas Köy Okullarına destek kampanyası …

Sağlıklı bir eğitim düşüncesi ile

Lara Nur Özen, özel okulların imkanlarının çok farklı olduğunu dile getirerek, “Okulların açılmasını hep istedik ve bekledik. Açılacağını duyunca çok sevindim, fakat aklıma imkanı olmayan okullar geldi. Özellikle köy okulları. Ne yapabileceğimi düşünürken bu projeyi hayata geçirmeye karar verdim. Milas Kaymakamımız Eren Arslan ile yaptığımız görüşme sonrası bizi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevlisi Türker Yurtseven’e yönlendirdi. Türker Yurtseven ise projemi beğenerek okullardan eksiklik duyulan malzemeler ile ilgili bilgi toplamamıza yardım etti. İlçemizde başlattığım bu proje umarım yayılarak devam eder. Sağlıklı eğitim herkesin hakkı” dedi.

Siz de destek olabilirsiniz …

okulumseninleyim.com internet adresi üzerinden gerçekleşen destek kampanyasına Eczacıbaşı’nın da desteğini alan Lara Nur Özen, ‘Milas Köy Okullarına Destek Kampanyası’nın amacının Milas’ın farklı köylerinde, ihtiyacı olan okullara sabun, dezenfektan, maske gibi çeşitli hijyen ürünlerini ulaştırmak ve bu sayede eğitim sürecinin pandemiden etkilenmeden devam etmesine katkı sağlamak olduğunu dile getirerek, “Siz de ürün bağışlarınızla bu kampanyaya destek olarak imkanları kısıtlı okullarda okuyan öğrencilerin sağlıklı ve güvenli bir şekilde eğitimlerine devam etmelerine yardım edebilirsiniz” dedi.

Desteklerinizin okullara ulaşımı

Özen, alacağınız ürünlerin okulların ihtiyaçlarına göre belirlenmiş olduğunu belirterek, “Ürünlerin fiyatları Eczacıbaşı Profesyonel’in bu kampanyaya özel olarak uyguladığı indirimli fiyatlardır. Ürünler için yaptığınız ödeme doğrudan Eczacıbaşı Profesyonel yetkili bayisi ÖGM Gıda Ltd. Şti. hesabına geçmekte ve ürünler bayii tarafından aynı gün içerisinde Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne elden teslim edilmektedir. Teslim edilen ürünler ise Köy Okullarına teslim edilecektir. Destek olduğunuz ürün faturası ise sizin adınıza kesilmektedir” dedi.

“Herkesi kampanyaya destek olmaya davet ediyorum”

Özen Mühendislik Sahibi ve Muğla Ticaret Borsası Meclis Başkanı Uğur Özen ise, kızı Lara Nur Özen’in projesini hayata geçirmiş olmasından ötürü mutlu ve gururlu olduğunu dile getirerek, herkesi kampanyaya destek olmaya davet etti.

Paylaş:

Yorum Bırak