Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php:1) in /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php on line 13
20 Ekim Pazar günü Göktepe’de … – Milas Bakış Gazetesi – Milas Haberleri

20 Ekim Pazar günü Göktepe’de …

184
0
Paylaş:

A. Kemal KAŞKAR –

Göktepe (Belenye) 6. Kültür ve Dayanışma Şenliği 20 Ekim Pazar günü yapılacak.

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Menteşe Kaymakamlığı, Menteşe Belediyesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Muğla Gençlik Spor İl Müdürlüğü, Menteşe Kent Konseyi, Göktepe (Belenye) Mahalle Muhtarlığı, Göktepe (Belenye) Doğa Koruma Derneği, Muğla Sanatseverler Derneği (MUSANDER) ve Muğla Tazelenme Üniversitesi’nin destek ve katılımlarıyla gerçekleştirilen şenlik programında 11 – 23 saatleri arasında bir dizi etkinlik düzenlenecek.

Saat 15’te Şehit Jandarma Uzman Çavuş Berkant Şara İlköğretim Okulu önünden köy meydanına şenlik yürüyüşünün yapılması ve çelenk sunumunun ardından Ali Akçay’ın sunuşlarıyla Menteşe Belediyesi Halk Oyunları ekibinin gösterisiyle başlayacak olan programda saat 16:30’dan itibaren Düğün Salonu’nda MSKÜ Sosyoloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. Muammer Tuna’nın konuşmacı olarak katılacağı “Kalkınma, Yaşlılık ve Tazelenme” konulu söyleşi yapılacak.

Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve Gençlik Merkezi tarafından, 11 ile 17 saatleri arasında Şehit Jandarma Uzman Çavuş Berkant Şara İlköğretim Okulu önünde Tenis, Masa Tenisi, Voleybol, Basketbol, Halter ve Atletizm Yarışmaları, madalya töreni ve ayrıca Geleneksel Çocuk Oyunları, Bağımlılıkla mücadele eğitimi, El sanatları ve Yüz boyama etkinlikleri gerçekleştirilecek.

Saat 19’dan itibaren de yine Şehit Jandarma Uzman Çavuş Berkant Şara İlköğretim Okulu önündeki alanda Dilek Ekici’nin sunuşlarıyla Mehmet Pınar Kaval Dinletisi, Sadettin Özbek Şiir Dinletisi, Göktepeli Kadınların halk oyunları eşliğinde yöresel kına yakma töreni ile sürecek şenlik programı Grup Saklı Ezgiler konseriyle sona erecek.

Paylaş:

Yorum Bırak