Cumhuriyet Bayramımızın 96. Yılı kutlu olsun

152
0
Paylaş:

A. Kemal KAŞKAR –

İlçemiz Milas’ta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 96. Yılı kutlama törenlerinin ilk gün programı, 28 Ekim 2019 Pazartesi günü saat 13’te Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin Atatürk anıtına sunulmasıyla başlayıp ‘Anıt Şeref Defteri’nin imzalanmasıyla sona erecek.

Kutlama programı, 29 Ekim Salı günü saat 9’da Kaymakamlık makamında Kaymakam Eren Arslan tarafından tebriklerin kabul edilmesiyle sürecek. Bu arada Atapark’ta Atatürk anıtı önündeki tören için, törene katılacak tüm okullar, kuruluşlar ve törene katılacak diğer görevliler saat 08.45’te yerlerini alacaklar.

Programın, Kaymakamlık makamındaki bölümünün ardından Kaymakam, Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı törene katılanların bayramını kutlayacaklar ve saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal marşımızın okunmasının ardından Kaymakam Arslan, günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yapacak.

Öğrenciler tarafından şiirlerin okunması, Milas Anadolu Lisesi Halk Oyunları Topluluğunun gösterisi ve Cumhuriyetimizin 96’ncı kuruluş yılı için öğrenciler arasında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile sürecek olan kutlama programının Atapark’taki bölümü tören geçişi ile tamamlanacak.

Milas Kaymakamlığı’ndan, ‘İlçe Kutlama Komitesi’ imzasıyla yapılan açıklamada, kutlama etkinliklerinin ilçemiz genelindeki tüm okullarda eşzamanlı olarak yapılacağı ve etkinliklere tüm halkımızın davetli olduğu bildirildi.

Cumhuriyet Yürüyüşü/Fener Alayı

Milas Belediyesi’nin, 29 Ekim Salı akşamı yapılacak geleneksel Cumhuriyet Yürüyüşü/Fener Alayı ise saat 20’de Atapark’tan başlayıp belirlenen güzergahı izledikten sonra yine Atapark’ta tamamlanacak …

Paylaş:

Yorum Bırak