Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php:1) in /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php on line 13
“Kıyılar halkındır ve halk için belediyelere verilmelidir!” – Milas Bakış Gazetesi – Milas Haberleri

“Kıyılar halkındır ve halk için belediyelere verilmelidir!”

1016
0
Paylaş:

A. Kemal KAŞKAR –

Muğla Kent Konseylerinden yapılan ve Milas Kent Konseyi’nin Milas halkına duyurduğu “Kıyılar Halkındır!” başlıklı açıklamada, Muğla kıyılarının işletmesi yıllardır MUÇEV Turizm Ltd. Şti.’ne ihalesiz olarak verildiği, bu yıl içerisinde MUÇEV’in kira sözleşmelerinin süresinin dolduğu belirtilerek, “Muğla Kent Konseyleri ve MUÇEP (Muğla Çevre Platformu), 1 Mart Pazar günü saat 14’te Akyaka Plajında ortak basın açıklaması yaparak kıyılarımızın artık daha fazla rant konusu olmasına son verilerek yeniden halkın ücretsiz yararlanabileceği kamusal alanlara dönüştürülmesinin yolunun açılmasını talep edecekler. Etkinliğe tüm Muğlalılar davetlidir” çağrısı yapıldı.

Bodrum, Dalaman, Datça, Fethiye, Marmaris, Menteşe ve Milas Kent Konseylerinin konuyla ilgili ortak açıklamasında ayrıca, “Muğla Kent Konseyleri olarak, kıyılarımızın Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından, Muğla Valiliği (Muğla’ya Hizmet Vakfı) ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın (Türkiye Çevre Koruma Vakfı) ortak kuruluşu olan MUÇEV Ltd. Şti.’ne (Muğla Turizm Ticaret Limited Şirketi) kiralanmasına karşıyız. Kıyılar halkındır ve halk için belediyelere verilmelidir” denildi.

Paylaş:

Yorum Bırak