BAKIŞ Spor Haber / Hüseyin AÇAR –
2019 – 2020 spor sezonunda profesyonel liglerde ilimizi temsil eden futbol takımlarımızın lig maçları devam ediyor.
Profesyonel ikinci ligde B.B. Bodrumspor, üçüncü ligde Muğlaspor ve Fethiyespor hafta sonu sahaya kazanmak için çıktılar.
Üçüncü Ligde ilimizi temsil eden Fethiyespor kendi sahasında Payasspor ilk 0 – 0 golsüz berabere kaldı ve haftayı 1 puanla kapattı.
Üçüncü ligde yer alan diğer takımımız Muğlaspor ise kendi sahasında güzel bir oyun sonrasında rakibi Darıca Gençlerbirliğini 2 – 0 yenerek haftayı 3 puanla kapattı.
İkinci ligde ilimizi temsil eden tek takım B.B. Bodrumspor ise deplasmanda Eyüpspor’u 2 – 1 yenerek Bodrum’a 3 puanla döndü
Yatağan, BAL’da haftayı 1 Puanla Kapattı
Geçtiğimiz hafta sonu 1. hafta karşılaşmalarıyla başlayan Bölgesel Amatör Küme Ligi’nde de (BAL) mücadele ikinci hafta maçlarıyla devam etti.
BAL Ligi 7. Grupta ilimizi temsil eden Yatağanspor, geçen hafta sonu Yatağan Kaya Köstepen Stadyumunda rakibi Antalya Kestelspor ile golsüz berabere kalarak haftayı 1 puanla tamamladı. Diğer temsilcimiz Ortaca Belediyespor ise deplasmanda Kepez Belediyespor’a 2 – 1 yenilerek Ortaca’ya puansız döndü.
BAL Ligi Maçları Sonuçları
Yatağanspor: 0 – Kestelspor: 0
Kepez Belediyespor: 2 – Ortaca Belediyespor: 1
Burdur Bucak Oğuzhanspor: 1 – Sarayönüspor: 1
Manavgat Belediyespor: 3 – Karaman Belediyespor: 0
Isparta 32 Spor: 3 – Burdur Mehmet Akif Ersoy Ünv: 2
Konya Ereğlispor: 0 – Çal Belediyespor: 1
Denizli Sarayköyspor: 2 – Akşehirspor: 0
Haftanın maç programı
2. Lig
5 Ekim Cumartesi saat 15.30 B.B.Bodrumspor- Kastamonu 1966
Üçüncü Lig
5 Ekim Cumartesi saat 19.00
Diyarbekirspor – Muğlaspor
Fethiyespor (bay)
BAL Ligi 7.Grup maçları
6 Ekim Pazar saat 15.00
Ortaca Belediyespor – Manavgat Belediyespor
Karaman Belediyespor – Yatağanspor
Kestelspor – Isparta 32 Spor
Sarayönü Belediyespor – Kepez Belediyespor
Çal Belediyespor – Bucak Belediye Oğuzhanspor
Akşehirspor – Konya Ereğlispor
Burdur M.A. Ersoy Ünv – Denizli Sarayköyspor
U16 Ligi maç programı
5 Ekim Cumartesi saat 15.00
A Grubu
Marmaris 1923 – Milas Gençlikspor
Gümüşlük Gençlikspor – Marmarisspor
Yeni Milasspor (Bay)
B Grubu
Karaçulhaspor – Fethiye Beşkazaspor
Ortaca Esnafspor – Ortaca Belediyespor