Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php:1) in /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php on line 13
MİTSO’nun ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ne büyük ilgi – Milas Bakış Gazetesi – Milas Haberleri

MİTSO’nun ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ne büyük ilgi

237
0
Paylaş:

BAKIŞ Haber / Melih KAŞKAR –

Milas Ticaret ve Sanayi Odası’nın İŞUR ve T.C. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) işbirliğiyle açtığı ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ne katılmak için İstanbul, Antalya, Manisa, Uşak, Hatay ve Bitlis illeriyle Muğla’nın ilçelerinden toplam 71 kişinin başvuruda bulunduğu, yapılan sınav sonucunda eğitime katılma hakkı kazanan 25 kişiden 24’ünün eğitimi başarıyla bitirerek belge almaya hak kazandığı bildirildi.

MİTSO Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, KOSGEB’in yeni açılacak işyerlerine sağladığı hibe desteğinden yararlanmak amacıyla girişimcilik eğitimi almayı şart koştuğu için düzenlenmekte olan girişimcilik eğitimleri yoğun ilgi görüyor. İŞKUR’un, katılımcılara gündelik harçlık vermeyi üstlendiği eğitimler ücretsiz olarak yapılıyor.

MİTSO, İŞKUR ve KOSGEB işbirliğinde Milas’ta düzenlenen girişimcilik eğitimi de yoğun ilgiyle karşılaştı. KOSGEB’in internet üzerinden yaptığı MİTSO’daki girişimcilik eğitimine katılmak üzere İstanbul, Antalya, Manisa, Uşak, Hatay ve Bitlis illeriyle Muğla’nın Bodrum, Köyceğiz, Fethiye, Yatağan ve Kavaklıdere ilçelerinden toplam 71 kişi başvuruda bulundu. KOSGEB tarafından yapılan yazılı sınavı geçen 40 kişi mülakata alındı. Mülakatı da başarıyla geçen 25 kişi eğitime katılmaya hak kazandı. Dört gün süren ve toplam 32 saati bulan girişimcilik eğitimi Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nden Prof. Dr. Mehmet Marangoz tarafından verildi. Eğitimin sonunda 24 kişi, eğitimi başarıyla tamamladıklarına ilişkin belgeyi almaya hak kazandı.

Eğitime katılanları ziyaret ederek kendilerine başarılar dileyen MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, “KOSGEB’in desteğinden yararlanabilmek için mutlaka girişimcilik eğitimine katılmak gerekiyor. Biz de MİTSO olarak genç girişimci adaylarımıza destek olmak üzere KOSGEB ve İŞKUR ile işbirliği yaparak bu eğitimleri düzenliyoruz. Eğitimler ücretsiz olarak yapılıyor. MİTSO’nun girişimcilik eğitimleri bundan sonra da devam edecek” dedi.

Paylaş:

Yorum Bırak