Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php:1) in /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php on line 13
2018 – 2019 eğitim öğretim dönemi değerlendirildi – Milas Bakış Gazetesi – Milas Haberleri

2018 – 2019 eğitim öğretim dönemi değerlendirildi

157
0
Paylaş:

2018 – 2019 eğitim öğretim dönemi değerlendirildi

BAKIŞ Haber –

Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce, Belediye Toplantı ve Düğün Salonu’nda, 2018 – 2019 eğitim öğretim döneminin ele alındığı bir toplantı yapıldı. Toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, Şube Müdürleri Akın Coşkun, Coşkun Demir ve Türker Yurtsever, İş Güvenliği Uzmanı Hasan Onur ve okul müdürleri katıldı.

Toplantıda önce Şube Müdürleri, sorumluluk alanlarına ilişkin değerlendirmelerde bulunup yaşanan sorunları dile getirdiler ve önümüzdeki yıl sorunların aşılarak sosyal, sportif ve proje üretmede kazanılan başarının akademik başarıya da yansıyacağını belirttiler.

Daha sonra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan AR-GE Birimi tarafından ilçemiz genelinde öğrencilerle yapılan anketin sonuçları hakkında okul müdürleri bilgilendirildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, bu konuda müdürlere hitaben, “Bu anket sonuçlarını iyi değerlendirin, öğrenciler sizden ve bizden ne istiyor, isteklerin içerisinde yapılabilir olanları mutlaka önümüzdeki dönemde okullarınızda uygulayın” dedi.

‘Güvenli Okul’

Yıl boyunca her ay ‘Güvenli Okul’ adı altında toplantılar yapan, okullarda görülen fiziki şartlar ve diğer konulardaki eksiklikleri gözler önüne seren ve birçoğunun da düzelmesinin sağlandığına dikkat çeken Bal, sözü İş Güvenliği Uzmanı Hasan Onur’a bıraktı.

Onur, ilçemiz merkezi ve kırsalındaki tüm okulları yıl boyunca ziyaret ettiklerini, görülen aksaklıkların giderilmesi konusunda önemli bir mesafe alındığını belirterek, “Özellikle okul güvenliği üzerinde çok durduk. Örneğin bu sene tüm okullarımıza güvenlik kameraları bağlandı. Önümüzdeki yıllarda İlçe Emniyet Müdürlüğü sistemine de entegre edilecek. Okul kantinlerimizde ciddi eksiklikler vardı. Bunların büyük bir bölümü ortadan kaldırıldı. Bunun yanında okul bahçeleri, tuvaletler, oyun alanları konusunda eksiklikler ciddi ölçüde giderildi” dedi.

“Bu başarıyı daha ileri bir noktaya taşımalıyız”

Toplantının sonunda genel bir değerlendirme konuşması yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, ilçemizin sosyal, kültürel, sportif alanlarda çok başarılı bir ilçe olduğunu belirterek, “Şimdi bu başarılara akademik başarıyı da eklemeliyiz. Artık bu ilçeden tüm sınavlarda birincilik ya da çok önemli dereceler çıkmalı. Bildiğiniz gibi artık ilçemizde de BİLSEM kuruldu. Üstün yetenekli öğrencilerin eğitim-öğretim göreceği bu okulda ilk yıl 134 öğrencimiz olacak. Elbette bu üstün yetenekli öğrencilere de yine üstün yetenekli öğretmenler yön vermeli. Gerçekten son üç yılda gelinen noktadan memnunuz ve bunda başta okul müdürlerimiz olmak üzere öğretmenlerimizin büyük emekleri var, ancak yetmez. Bu başarıyı daha ileri bir noktaya taşımalıyız. Önümüzdeki yıl bunu yapabileceğimizi de biliyorum” dedi ve 2018 – 2019 öğrenim döneminde çok önemli sorunların yaşanmadığını, 2019 – 2020 dönemininse ‘sıfır sorun’la tamamlanması için herkesin üzerine düşeni yapacağını sözlerine ekledi.

Paylaş:

Yorum Bırak