Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php:1) in /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php on line 13
“Milas Zeytinyağı Üreticileri Birliği kurulsun!” – Milas Bakış Gazetesi – Milas Haberleri

“Milas Zeytinyağı Üreticileri Birliği kurulsun!”

814
0
Paylaş:

BAKIŞ Haber / A. Kemal KAŞKAR –

MİTSO, Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından ilimizde kaliteli zeytinyağı üretimini geliştirmek amacıyla düzenlenen ve Muğla’nın en iyi zeytinyağlarının belirlendiği yarışmaya Milas’tan katılarak 14 altın, 4 gümüş ve 3 bronz madalya ve 11 teşekkür belgesi almayı başaran ilçemiz zeytinyağı üreticilerini öğle yemeğinde konuk etti.

MİTSO Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, Muğla’da 86 zeytinyağı markasının katıldığı yarışmada 14 altın, 4 gümüş, 3 bronz ve 11 teşekkür belgesi kazanan Milaslı zeytinyağı üreticilerine, yarışmaya katılarak Milas zeytinyağının kalitesini bir kez daha kanıtladıkları için teşekkür eden MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, “Siz o yarışmada Milas zeytinyağlarını başarıyla temsil ettiniz. Öncelikle yarışmaya katıldığınız için teşekkür ederim. Sonra da Milas zeytinyağlarının kalitesini kanıtlayarak 14 altın, 4 gümüş, 3 bronz madalya ve 11 teşekkür belgesi almayı başardığınız için sizleri kutlarım” dedi ve şöyle sürdürdü:

“Çıtayı daha da yükseltelim. Öncelikle, coğrafi işaret standartlarındaki Milas zeytinyağı üretimini arttıralım. Kısa sürede 57’ye yükselen Milas zeytinyağı markası daha da artmalı. Tanıtıma önem vermeliyiz. Tanıtım için fuarlar, yarışmalar çok önemli. Fuarlara katılalım. Yarışmalara daha yoğun bir şekilde katılalım. Milas zeytinyağının çıtasını daha da yükseltelim.”

Yemeğe katılan Milas’ın Önder-Örnek Zeytinyağı Üreticisi Ali Osman Menteşe, zeytinyağı üretimine verdiği destek nedeniyle Özer’e teşekkür edip MİTSO’nun Milas zeytinyağına coğrafi işaret alarak çok önemli bir işi başardığını belirtti ve “Bu, Milas’ta zeytinyağı üreten herkes için çok büyük bir avantaj. Muğla’daki yarışmada dereceye giren herkesin zeytinyağlarına MİTSO’dan coğrafi işaret alması gerekir” dedi.

Menteşe ayrıca, Milas zeytinyağının tanıtımı için zeytinyağı üreticilerinin bir araya gelerek tanıtım amaçlı bir birlik kurmaları yönündeki önerisini de yineledi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Figen Çukur da Muğla’da il genelinde düzenlenen yarışmada Milas zeytinyağlarının çok önemli bir başarı kazandığını belirtip zeytinyağında markalaşmanın önemine dikkat çekerek, “Markalaşma çok önemli. Markalaşmadan bir ürünün pazarda değerini bulması mümkün değil. Milas zeytinyağına MİTSO tarafından coğrafi işaret alınmış olması, Milaslı zeytin üreticisi için ve Milas zeytinyağının tanıtımı için çok önemli bir avantaj sağlıyor. Zeytinyağı üreticileri bu avantajı çok iyi değerlendirmeli. Milaslı zeytinyağı üreticilerinin üretimde kaliteyi arttırarak markalaşması gerekiyor.”

Paylaş:

Yorum Bırak