Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php:1) in /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php on line 13
Bayramımız mutlu, huzurlu geçsin … – Milas Bakış Gazetesi – Milas Haberleri

Bayramımız mutlu, huzurlu geçsin …

1783
0
Paylaş:

BAKIŞ Haber –

Koronavirüs salgınıyla mücadele günlerine denk gelen ‘Evde Bayram’ yarın başlıyor. Muğla Valiliği, Muğla Büyükşehir ve İlçe Belediye Başkanlıklarından yapılan açıklamalarda, ilimiz Muğla’da, bugünden itibaren sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanacağı Ramazan Bayramı ile ilgili tüm önlemlerin alındığı bildirildi.

Bayram dolayısıyla gazetemize ulaşan mesajları yayınlıyor, tüm okurlarımızın bayramını kutluyoruz.

 

Mesajlar … Mesajlar …

 

AK Parti Muğla Milletvekili M. Yavuz Demir

Mübarek Ramazan ayını geride bırakırken, yeni bir bayrama daha ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Dünya genelinde yaşanan ve ülkemizde de görülen Covid-19 salgını nedeniyle bu bayramı milletçe biraz buruk geçireceğiz. Ülke olarak, sağlık alanında yaptığımız yatırımlarla pandemi sürecini son derece başarılı yönettik. 90’a yakın ülkeye tıbbi yardım ve ekipman desteğimizle ülkemizin insani değerlerini dünyaya bir kez daha gösterdik ve bunların da karşılığını almaya başladık.

Salgın nedeniyle bugüne kadar bildiğimiz tüm yaşam biçimleri sekteye uğrasa da millet olarak birlik-beraberliğimizin ve dayanışma duygularımızın çok daha güçlendiğine inanıyorum. Devletimiz ve milletimiz el ele vererek bu mücadeleyi son derece başarılı bir şekilde yürütmektedir. Muğlamızda da Valiliğimizin koordinesinde salgına karşı başarımız takdire şayandır. Normalleşme için hazırlıklarımız aşama aşama hayata geçirilmektedir.

Ancak şimdi biraz daha sabır göstermeliyiz. Bayramda, ülkemiz genelinde uygulanan sokağa çıkma yasağına harfiyen uyup sosyal hareketliliği sıfırlayarak, salgınla mücadelede hızla sonuca yaklaşacağız. Evde kaldığımız bu bayramda, teknolojik imkanlarla yakınlarımızla ve sevdiklerimizle bayramlaşmayı tercih edeceğiz. İnanıyorum ki, birbirimize kavuşacağımız, kucaklaşacağımız günler yakındır.

Bu duygu ve düşüncelerle başta siz kıymetli Muğlalı hemşehrilerim ve tüm İslam aleminin mübarek Ramazan bayramını tebrik ediyor, daha güzel günlere kavuşabilme umuduyla huzur, sağlık, mutluluk ve esenlik diliyorum.

 

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan

Türkiye olarak korana virüsle mücadele sürecini çok iyi yönettik. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Türkiye sağlık alanında yaptığı yatırımlarla çok sayıda başarıya imza attı. 90’ın üzerinde ülkeye tıbbi yardım ve ekipman desteği ile ülkemizin insani değerlerini dünyaya bir kez daha gösterdik.

Bugüne kadar önümüze çıkan sorunların üstesinden gelmeyi nasıl başardıysak, önümüzdeki dönemde de virüsle mücadele sürecinden de Allah’ın yardımı ve milletimizin dirayeti sayesinde başarı ile çıkacağız.

Bu vesileyle, tüm vatandaşlarımızın mübarek Ramazan bayramını tebrik ediyor, sağlıklı günler diliyorum.

 

Muğla Valisi Esengül Civelek

Bayramlar sevgi, saygı, yardımlaşma ve hoşgörü bağlarının güçlendiği, kardeşlik duygularının pekiştiği, paylaşmanın, dayanışmanın üst düzeyde sağlandığı çok özel günlerimizdir.

Her yıl sevdiklerimizle birlik, beraberlik içerisinde kutladığımız Ramazan Bayramı’nı bu yıl koronavirüse karşı alınan tedbirler kapsamında evlerde kalarak, sevdiklerimizden ayrı kutlayacağız. Bu durumun hüznünü yaşıyor olmakla beraber, koronavirüse karşı verdiğimiz etkin mücadelede evde kaldığımız günlerin çok büyük rolü olduğu da bir gerçektir. Kalplerimiz birlik ve beraberlik içerisinde attığı sürece mesafelerin hiçbir önemi bulunmamaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan Bayramı’nın ülkemize ve tüm İslam âlemine huzur ve barış getirmesi temennisiyle Muğlalı Hemşehrilerimizin bayramını en içten dileklerimle kutlar, koronavirüs salgını ile mücadele ettiğimiz bu günlerin geride kalmasını, sevdiklerimizle birlikte daha nice bayramlar geçirmemizi temenni ederim.

 

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün

Ramazan ayı sevgiyle, hoşgörüyle bir araya geldiğimiz, komşularımızla birlikte iftar yaptığımız, yardımlaşmanın ve dayanışmanın ayıdır. Dünya ve ülkemiz belki de ilk defa koronavirüs salgını nedeni ile kalabalıklardan uzak, iftarların sadece evlerde yapıldığı, tedbirli, kısıtlamalı bir Ramazan ayı geçirdik. Sevdiklerimizi, çevremizi korumak için sosyal mesafe kurallarına uyduğumuz, sokağa çıkma yasaklarının uygulandığı bugünlerde vatandaşlarımız, Büyükşehir ailemiz yine de Ramazan ayının getirdiği yardımlaşma, dayanışma duygularını en üst seviyede yerine getirdiler ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanında oldular. Bizleri bir arada tutan en önemli duygu olan sevgiyle, hoşgörüyle ve güler yüzle bir Ramazan ayını daha geride bıraktık. Tüm Türkiye olarak Ramazan Bayramı’nda salgın tedbirleri nedeni ile evlerimizde olacağız. Sabırla bugüne kadar başarıyla uyguladığımız bu tedbirlerden sonra güzel günlerin geleceğinden eminiz.

Sokağa çıkma kısıtlaması olmasına rağmen sevdiklerimiz bir telefon araması kadar bizlere yakın. Bu bayram sosyal mesafeler aramıza girse de sevgiyle birbirimize ulaşacağımız, büyüklerimizin ellerinden küçüklerimizin gözlerinden öpemesek de sesimizle onların yanında olacağımız, sevdiklerimizle mutlu, umutlu, sağlık dolu bir bayram geçirmenizi diliyor, tüm vatandaşlarımızın Ramazan Bayramı’nı kutluyorum.

 

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat,

İnanç ve geleneklerimizde çok önemli bir yeri olan mübarek Ramazan Bayramı, sevgi, kardeşlik  ve yardımlaşma gibi duyguları en güzel şekilde yaşamamıza vesile olmaktadır.

Salgınla mücadele tedbirleri kapsamında her ne kadar yakınlarımızla ve sevdiklerimizle, eskisi kadar bir araya gelemiyor olsak da, Ramazan Bayramında kalplerimiz ve gönüllerimiz bir olacaktır. Birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuz sürece üstesinden gelemeyeceğimiz bir zorluk yoktur. Bu zor günleri de el ele vererek birlikte geride bırakacağız.

Bu yıl Ramazan Bayramı’nın manevi ruhuna uygun bir şekilde, tedbirler elden bırakılmaksızın kutlanması en büyük temennimizdir. Biz de Milas Belediyesi olarak gerekli tedbirleri aldık ve Ramazan Bayramı boyunca sizlere daha iyi hizmet verebilmek için görevlerimizin başında olmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm halkımızın Ramazan Bayramını kutluyor, bu mübarek bayramın ülkemize ve tüm İslam âlemine sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini diliyorum.

 

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras

Sevgi, saygı ve hoşgörü içinde dayanışmanın en güzel örneklerini yaşadığımız bir Ramazan ayını geride bıraktık.  Her yıl sevdiklerimizle birlikte kutlamaya can attığımız bayramı, bu yıl salgına karşı alınan tedbirler nedeniyle evlerimizde ve buruk kutlayacağız. Alışageldiğimiz bayram buluşmalarını yaşayamayacağız, bayram sofralarında sevdiklerimizle bir arada olamayacağız. Nerede o eski bayramlar sözü, belki  de hiç bu kadar anlamını bulmamıştı. Hepimizin bildiği gibi son iki aydır bazı özgürlüklerimiz kısıtlandı ancak bu sayede sağlığımızı korumayı başardık. Tehlike henüz tam anlamıyla geçmiş değil. Bu nedenle, bu bayramda da sevdiklerimizin sağlığı için biraz daha fedakarlık yapacağız. Sizlerden biraz daha sabır ve anlayış istiyorum. Artık içimizde umut var. Bugünlerin de geçeceğini, sevgiyle ve özlemle yeniden kucaklaşacağımızı aklımızdan çıkarmayalım.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm yurttaşlarımızın ve İslam dünyasının Ramazan bayramını kutluyor, bayramın ülkemize ve tüm insanlığa önce sağlık, sonra huzur, barış ve kardeşlik getirmesini diliyorum. Dertlerden arınmış, sıkıntılardan kurtulmuş, birbirimizi anladığımız, dinlediğimiz, hoşgörü ile bakabildiğimiz bir bayram olmasını temenni ediyorum.

 

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete,

En önemli manevi değerlerimizden olan bayramlarımızdan bir yenisine daha ulaşmış bulunuyoruz. Bayrama erişmenin mutluluğunu yaşarken, bir taraftan da gönlümüzce bir bayram yaşayamayacak olmanın hüznünü yaşıyoruz. Ülkemizin ve dünyanın mücadele ettiği bu amansız hastalık bizleri yeni bir yaşam tarzına mecbur kıldı. Bu bayramda maalesef evlerimizde olacağız. En çok sevdiğimiz kalabalık bayram buluşmalarımızı, ziyaretlerimizi, el öpmelerimizi bir müddet daha erteleyeceğiz.

Daha güzel ve daha sağlıklı yarınlar için ellerimiz değil gönüllerimiz buluşacak. Telefonlarımızın tuşlarına sevdiklerimizin sesini duymak için basacağız. Devletimizin tüm dünyaya örnek olan bu başarılı mücadelesine, bu bayramda kuralları çiğnemeyerek daha da güç katacağız.

İlan edilen sokağa çıkma yasağına uyacak, maskelerimizle sosyal mesafemizi hep koruyacağız.

Bu tedbirlerle bu zorlu mücadelemizi kazanacağız. Bayram tadında nice sağlıklı günlere hep birlikte ulaşacağız.

Bu temennilerle tüm İslam Aleminin Ramazan Bayramını tebrik ediyorum.  Bayramımızın birliğimizi, beraberliğimizi ve kardeşliğimizi pekiştirmesini Rabbimden niyaz ediyorum.

 

Milas Ülkü Ocakları Başkanı Hayrettin Gönül,

Geçtiğimiz yıllara göre maneviyat, ibadet ve kucaklaşmaya hasret geçen Ramazan ayı belki de bir daha böyle yaşanmayacaktır, Dualarımızda bu yöndedir. Geçmekte olduğumuz bu zorlu süreçten elbette çok anlamlar çıkarmalı, eksiklerimizin ya da hatalarımızın farkına varmalıyız.

Toplum olarak maneviyat ve kucaklaşmanın önemini kavramak hepimizin vazifesi haline gelmiştir. Aile, dostluk, paylaşmak, sevmek ve sevilmek gibi kavramlarımızı tekrardan gözden geçirmek bizler adına zaruri bir düşünce görevi oluşturmuştur. Temennim odur ki Ülke olarak kucaklaşacağımız, fitne fesat kelamların itibara alınmadığı güzel yıllar mutlaka bizlere nasip olacaktır.

Değerli hemşerilerim, Ülke olarak zorlu bir süreçten geçerken Devlet ve milletimizin el ele sergilemiş olduğu mücadele ruhu her zorlu süreçte olduğu gibi birlik ruhumuzu ve dayanışmayı pek ala iyi sergilediğimizi bir kez daha ortaya koymuştur. Bizler ise her zaman olduğu gibi kasti hasımlık sergileyen fikir sahiplerinin karşısında, devletimizin yanında olmaya devam ettik.

Milas Ülkü Ocakları olarak ‘Milleti yaşat ki Devlet yaşasın’ şiarı ile gerek önlemler kapsamında, gerekse Ramazan ayı münasebeti ile gece gündüz demeden vatandaşlarımızın yanında olmaya özen gösterdik. Onlarca büyüğümüzün ve ailemizin ihtiyaçlarına hayırsever vatandaşlarımızın katkısı ile destek vererek dualarına ortak olduk.

Ülke olarak bu hengameli günleri yaşarken, canla başla mücadele veren tüm sağlık çalışanlarımıza, Milas’ta Mülki İdare Amirimizin başkanlığında görevlerini yapan Vefa Sosyal Destek ekiplerimize, Belediye çalışanlarımıza, gönüllü faaliyetler ile el ele vererek Milas’ta yardımlaşma ve dayanışmanın örneğini gösteren güzel yürekli hemşerilerime en içten şükranlarımı sunuyorum.

İnanıyor ve iman ediyoruz ki, bu zorlu günlerde sona erecek, eski günlerdeki gibi sofralarımızı paylaşacak, kucaklaşacak, maneviyatı tam olarak yaşayacak olduğumuz günler geri gelecektir. Yeter ki sabredelim ve sabır ile kurallara riayet edelim.

Bu duygu ve düşünceler ile, başta Şehit ailelerimiz olmak üzere, aziz Türk milletinin, kıymetli ülküdaşlarımın ve Milaslı hemşerilerimizin Ramazan bayramını kutluyor, hanelerinizin sağlık ve huzur ile baki olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Selam ve dua ile.

Paylaş:

Yorum Bırak