Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php:1) in /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php on line 13
Ula, ‘Bisiklet Sporu’nun merkezi olacak! – Milas Bakış Gazetesi – Milas Haberleri

Ula, ‘Bisiklet Sporu’nun merkezi olacak!

812
0
Paylaş:

BAKIŞ Haber –

Türkiye’de logosunda bisiklet bulunan tek ilçe olan Ula’da bisiklet sporunun altyapısına yönelik bir proje hayata geçirilecek. Proje kapsamında ilk etapta ‘Ula Belediyesi Bisiklet Takımı’ ve ‘Ula Bisiklet Evi’ hizmete sunulacak.

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü ve Ula Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Serkan Paçalı ve Türkiye Bisiklet Federasyonu Muğla Temsilcisi İlker Cömert, Ula’da gerçekleştirilecek bu projeyle ilgili olarak Ula Belediye Başkanı İsmail Akkaya’yı ziyaret etti. Ziyaret sırasında, Ula Belediye Bisiklet Takımı, Ula Bisiklet Evi yapımının yanı sıra Ula’da yapılması planlanan Ula Lakecup MTB yarışı planlaması için görüş alışverişinde bulunuldu.

Ula Belediyesi’nin, logosunda bisiklet bulunan tek belediye olduğuna dikkat çeken Türkiye Bisiklet Federasyonu Muğla İl Temsilcisi İlker Cömert, “Ula ilçemizi tüm dünya zaten bisiklet kullanımı nedeni ile tanıyor. Ula’da bisiklet 7’den 70’e bir yaşam tarzı. Batı medeniyetinin en gelişmiş kentlerinde bisiklet kullanılıyor. Bisiklet, modernliğin ve çevreye duyulan saygının da bir göstergesi. Ula’da çok uzun süredir bisiklet kullanılıyor. ‘Bisiklet kent’ olarak bilinen Ula ne yazık ki bu özelliğinden kaynaklanan avantajlara sahip değil. Bu projeyle Ula’yı bisikletin önemli merkezlerinden biri haline getirmek istiyoruz. Ula ilçesi, sahil bandında ‘Sakin Kent Akyaka’, merkez yerleşkesinde ise sahip olduğu tarihi ve coğrafik değerleriyle kültür ve spor turizmi açısından büyük bir potansiyelin sahibi. Bu projeyi belediye başkanımıza sunduk, Sayın Başkan her konuda destekleyeceğini ifade etti. İlk aşamada Ula Bisiklet Evi’ni faaliyete geçireceğiz. Burada bisiklet sporcularımıza hizmet vermenin yanı sıra, tüm Türkiye’den bisiklet tutkunlarını ağırlamak istiyoruz. Bisiklet kullanımının bu kadar yaygın olduğu Ula’da örnek bir bisiklet takımını hayata geçireceğiz. Pandemi sürecinin sonrasında ise Ula Göleti’nden başlatılacak olan ulusal ölçekli ‘MTS Dağ Bisikleti Yarışı’nı gerçekleştirmeyi planlıyoruz” dedi.

Ula Gençlik ve Spor İlçe Müdürü ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Serkan Paçalı, “İnşallah başkanımızın desteği ile kısa süre içerisinde Ula ilçemizi Bisiklet Sporu ile Alternatif Spor Turizminin yapıldığı bir cazibe merkezi haline getirmek istiyoruz” derken, Ula Belediye Başkanı İsmail Akkaya ise, “Ula Bisiklet şehri olarak tanınıyor. Ula’da her evde 2 hatta 3 bisiklet var ve günlük hayatta bisiklet yaşamın her alanında kullanılıyor. Bisiklet kenti olmanın içini doldurmak istiyoruz. Bu bağlamda ilk planda Bisiklet Kulübümüzü kurup 10 adet bisiklet alacağız. 5 adet bisiklet de sponsorlardan gelecek. Bisiklet Evimizi de hayata geçirmek istiyoruz. Virüs sonrası önemli yarışlara da ev sahipliği yapmak arzusundayız” dedi.

Paylaş:

Yorum Bırak