Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php:1) in /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php on line 13
‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Beraberlik Günü’ anma etkinlikleri – Milas Bakış Gazetesi – Milas Haberleri

‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Beraberlik Günü’ anma etkinlikleri

1735
0
Paylaş:

BAKIŞ Haber –

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Beraberlik Günü anma programı kapsamında Milas’ta mevlit okutulup şehit mezarları ziyaret edilirken, Menteşe’de hatıra ormanına fidan dikimi ile başlayan anma programında daha sonra şehitlik ziyaret edildi.

15 Temmuz FETÖ darbe girişiminin 4’üncü yılında ilimiz Muğla’da düzenlenen ‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Beraberlik Günü’ etkinlikleri kapsamında bütün ilçelerde anma programları düzenlendi.

Milas’ta …

Bu çerçevede Milas’ta saat 12’de Ulu Camii bahçesinde Şehitlerimiz için mevlit okutulup lokma döktürüldü. Saat 13’te ise Milas Şehir Mezarlığında şehit mezarları ziyaret edildi.

Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Milas Cumhuriyet Başsavcısı Hayrullah Yapar, Milas Garnizon Komutan Vekili Yüzbaşı Yasin Bozkurt, Milas İlçe Emniyet Müdürü Erman Akkaya, Milas İlçe Jandarma Komutanı Hayrettin Fidan, Milas İlçe Müftüsü Yusuf Yaşar, kurum ve sivil toplum örgütü temsilcileri ile siyasi parti yöneticilerinin katıldığı etkinlikte şehit mezarları ziyaret edilerek dualar edildi. İlçe Müftüsü Yusuf Yaşar tarafından mevlüt okunmasının ardından Şehir Mezarlığındaki etkinlik sona erdi.

‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Beraberlik Günü’ anma programının ikinci bölümü, akşam Atapark’ta Atatürk anıtı önünde gerçekleştirildi. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal marşımızın okunmasıyla başlayıp Kuran-ı Kerim tilaveti ve dua edilmesi, protokol konuşmaları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşması, sinevizyon gösterimi ve şiirlerin okunması ile sürdürülen program saat 00.13’te okunan sela ile sona erdi.

Menteşe ve Marmaris’te …

Muğla merkez ilçesi Menteşe’de 15 Temmuz şehitleri hatıra ormanına fidan dikimi ile başlayan anma etkinlikleri ise Şehitlik ziyareti ile sürdü.

Gündüz bölümüne, aralarında Muğla Valisi Orhan Tavlı, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Muğla Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Nadir Yağcı, Aksaz Deniz Üs Komutanı Tuğamiral Semih Ozangüç, İl Jandarma Komutanı Yusuf Kenan Topçu, Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu, Muğla Orman Bölge Müdürü Yasin Yaprak, Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş ve protokol üyelerinin bulunduğu bir topluluğun katılımıyla gerçekleşen etkinlik programının akşam bölümü saat 20’den itibaren Marmaris Atatürk Meydanında yapıldı.

Anma programının 15 Temmuz temalı Fotoğraf Sergisinin gezilmesiyle başlayan bu bölümünde daha sonra saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal marşımız okundu. Programda daha sonra, Kuran-ı Kerim tilaveti ve dua edilmesi, Protokol konuşmaları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşması, Mehter gösterisi, Cumhurbaşkanlığı 15 Temmuz Kronoloji filminin gösterimi, günün anlam ve önemine ilişkin şiirlerin okunması, Tasavvuf müziği dinletisi, Video ve film gösterimi ile su sporları gösterileri yer aldı.

Anma programı, saat 00.13 itibariyle okunmaya başlanan selanın ardından sona erdi.

Paylaş:

Yorum Bırak