Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php:1) in /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php on line 13
‘Oktay Akbal Edebiyat Ödülü Yarışması’ düzenlendi – Milas Bakış Gazetesi – Milas Haberleri

‘Oktay Akbal Edebiyat Ödülü Yarışması’ düzenlendi

510
0
Paylaş:

BAKIŞ Haber / Ayşegül KAŞKAR –

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Türk Edebiyatının önemli isimlerinden olan Gazeteci Oktay Akbal anısına ‘Oktay Akbal Edebiyat Ödülü’ Yarışması başlatıyor.

Muğla sevdalısı Oktay Akbal’ın ismi Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘Oktay Akbal Edebiyat Ödülü Yarışması” ile yaşatılacak. Ödül, 2021’de öyküye, 2022’de romana, 2023’te köşe yazısına verilecek. Adaylık başvurusu, 2021 yılı için 2020 yılında yayımlanmış olan öykü kitaplarına açık olacak.. Başvuru, 4 Ocak 2021 tarihinde sona erecek. Başvurular Muğla Büyükşehir Belediyesi, ‘Oktay Akbal Edebiyat Ödülü Koordinatörlüğü’ne yapılacak.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, Türk Edebiyatının önemli isimlerinden olan Gazeteci Oktay Akbal anısına ‘Oktay Akbal Edebiyat Ödülü’ yarışması düzenlendi. Ödül, 2021’de Öykü, 2022’de Roman, 2023’te Köşe Yazısı dalarında verilecek.

4 Ocak 2021 tarihinde sona erecek başvurular için adaylık başvurusu 2021 yılı için 2020 yılında yayımlanmış olan öykü kitaplarına açık olacak. Başvurular Muğla Büyükşehir Belediyesi Oktay Akbal Edebiyat Ödülü Koordinatörlüğü’ne yapılacak.

Yarışmaya katılacak olan eser sahipleri, eserlerini posta ve kargo ile ya da elden adrese teslim edebilecek. Ödül kazanan eser sahibine ‘Ödül Belgesi’, ‘Ödül Plaketi’ ile 5 bin TL para ödülü verilecek. Ödül, Muğla’da Oktay Akbal’ın doğum günü olan 20 Nisan’da düzenlenecek törenle verilecek.

Oktay Akbal Edebiyat Ödülü/Öykü Ödülü 2021 Yılı Seçiciler Kurulu; Hikmet Altınkaynak (Cumhuriyet Gazetesi Yazarı, Eleştirmen), Enver Aysever (Cumhuriyet Gazetesi Yazarı, Televizyoncu, Romancı), Prof. Dr. Şadan Gökovalı (Gazeteci, Türkiye Rehberi), Doğan Hızlan (Hürriyet Gazetesi Danışmanı, Yazarı, Eleştirmen), Rûken Kızıler (Editör), Aykut Küçükkaya (Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni, Yazar), Zeynep Oral (Cumhuriyet Gazetesi Yazarı, Eleştirmen) ve Ayşe Sarısayın (Yazar, Çevirmen) isimlerinden oluşuyor.

Paylaş:

Yorum Bırak