Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php:1) in /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php on line 13
‘Datça Badem Çiçeği Festivali’ yapıldı – Milas Bakış Gazetesi – Milas Haberleri

‘Datça Badem Çiçeği Festivali’ yapıldı

498
0
Paylaş:

BAKIŞ Haber / Ayşegül KAŞKAR –

Datça ilçemizde 7 – 9 Şubat tarihleri arasında bu yıl 3’üncüsü düzenlenen ‘Datça Badem Çiçeği Festivali’ Türkiye’nin dört bir yanından katılımla yaşandı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Datça Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenlenen ‘Datça Badem Çiçeği Festivali’nin 7 Şubat Cuma günü başlatılan etkinlik programı kapsamında Şenkaya Kavşağı’ndan Cumhuriyet Meydanına kadar yapılan 1 kilometrelik kortej yürüyüşüne Datça Belediye Başkanının yanı sıra Muğla Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Kortejin önünde yürüyen Festival Maskotu ‘Badem Çocuk’ büyük ilgi görürken, yürüyüşe katılanları Cumhuriyet Meydanı girişinde, Muğla Büyükşehir Belediyesi Bando ekibi karşıladı. Festivalde, en iri badem, en hızlı badem kırma yarışmalarının yanı sıra, halk oyunları ve dans gösterileri gibi çeşitli etkinliklere yer verildi. Atatürk Caddesi’nde, yöresel ürünler ve hediyelik eşya satışlarının yapıldığı stantlar açıldı.

Üç gün süren festival boyunca, ilçe merkezinde Cumhuriyet Meydanı başta olmak üzere, Reşadiye, Hızırşah Palamutbükü ve Eski Datça’da çeşitli etkinlikler yapıldı.

Etkinlik programında dans ve halk oyunları gösterileri, konserler, badem kırma yarışları, söyleşiler ve badem çiçeği fotoğraf yarışması yer aldı.

Paylaş:

Yorum Bırak