Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php:1) in /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php on line 13
Milas Belediye Meclisi’nin ‘Kıyıkışlacık Yükleme İskelesi’ ile ilgili görüşü: ‘Olumsuz’! – Milas Bakış Gazetesi – Milas Haberleri

Milas Belediye Meclisi’nin ‘Kıyıkışlacık Yükleme İskelesi’ ile ilgili görüşü: ‘Olumsuz’!

1377
0
Paylaş:

BAKIŞ Haber –

Milas Belediye Meclisi Temmuz ayı olağan toplantısı ilk oturumu, Belediye Toplantı ve Düğün Salonu’nda yapıldı. Muhammet Tokat başkanlığında, Meclis Üyelerinin ve diğer katılımcıların ‘sosyal-fiziksel mesafe’ kuralına uygun oturma düzeninde ve maskeli olarak katıldıkları Meclis’te 21 ana ve 3 ek gündem maddesi görüşüldü.

Toplantının açılışında konuşan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında dört aydır meclis toplantılarının yapılamadığını belirterek, “Yeni normalleşme süreci kapsamında Temmuz ayı meclis toplantımızı yapıyoruz. Alacağımız kararların Milas’a hayırlı olmasını diliyorum ” dedi.

Daha sonra, ek gündem maddeleri okundu ve kabul edildi.

Encümen ve komisyon üyeleri belirlendi

Milas Belediyesi Meclisi Temmuz ayı ilk oturumu encümen üyelerinin seçimi ve komisyon üyelerinin belirlenmesiyle sürdü. Gizli oylama ile yapılan seçimde, Kenan Özdemir, Harun Reşit Çavuşoğlu ve Ali Kurt bir yıl süreyle görev yapma üzere encümen üyeliğine seçildiler.

Açık oylama usulü ile yapılan Plan ve Bütçe Komisyonu üyeliklerine M. Murat Yazar, Cüneyt İlter, Hasan Çemrek, Sinan Erbay ve Tacettin Yıldız,

İmar Komisyonu üyeliklerine, Ece Gülen, Halil Mutlu, Hürol Önder, İlhan Şimşek ve Gürsel İnce,

İçkili Yerler Belirleme Komisyonu üyeliklerine, Hüseyin Çöllüoğlu, Gürsel İnce, Cüneyt İlter, Osman Balcı ve Nazife Gürsoy 1 yıllığına oybirliğiyle seçildiler.

Başkan Tokat: “İkinci liman Güllük körfezine büyük zarar verir”

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mekansal Planlama Genel Müdürlüğü, koronavirüsle mücadele döneminin öncesinde, Kıyıkışlacık bölgesinde yeni bir ‘yükleme iskelesi’nin yapımının planlandığını belirtip Milas ve Muğla Büyükşehir belediyelerinden görüş istemiş, ancak meclis toplantılarının yapılamaması nedeniyle Meclis karar alamamıştı. Milas Belediyesi’nin o sırada ilettiği olumsuz yanıtın ardından Meclis kararı da Temmuz ayı meclisinde alındı ve “Kıyıkışlacık’a yükleme iskelesi yapılmasının, arkeolojik, turistik, çevresel, körfezdeki trafik yoğunluğu ve iskeleye mal taşıyacak ağır kamyonların yaratacağı sıkıntılar gibi nedenlerle olumsuz görüş bildiren Komisyonun bu görüşü oybirliği ile kabul edildi.

Karardan hoşnut olan Kıyıkışlacıklı yurttaşlar, Milas Belediye Meclisi’ne teşekkürlerini alkışlarla ifade ettiler.

Başkan Tokat, konuyla ilgili açıklamasında, “Komisyon üyelerimiz yeni yapılacak iskelenin getireceği olumsuzlukları bir çok yönden ele alarak değerlendirdi. Kendilerine hassas çalışmaları için teşekkür ediyorum. Kıyıkışlacık’ın karşısı Güllük’te zaten mevcut bir liman var. İkinci liman Güllük körfezine büyük zarar verir” dedi.

Diğer gündem maddelerinin görüşülmesi ve oylamaların ardından Başkan Tokat, ikinci oturumun 10 Temmuz Cuma günü (bugün) saat 10’da yapılacağını belirterek toplantıyı kapattı.

Paylaş:

Yorum Bırak