Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php:1) in /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php on line 13
‘Patara 2020 Bisiklet Yarışı’ ile ilgili hazırlıklar tamamlandı – Milas Bakış Gazetesi – Milas Haberleri

‘Patara 2020 Bisiklet Yarışı’ ile ilgili hazırlıklar tamamlandı

762
0
Paylaş:

BAKIŞ Spor Haber –

‘Yeni Nesil Yarış’ sloganı ile Bursa ve Kastamonu’da düzenlenen yarışın ardından 2020 Patara yılı nedeniyle Kaş-Patara-Letoon-Seydikemer arasında gerçekleştirilecek 3. Bisiklet yarışı olan Patara 2020 ile ilgili tüm hazırlıkların tamamlandığı bildirildi. Yarışla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Muğla Bisiklet İl Temsilcisi İlker Cömert, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 2020 yılını ‘Patara Yılı’ ilan etmesi ile özenli ve güzel bir organizasyon hazırlığı yaptık. Yarışa 12 ülkeden amatör bisikletçiler katılacak, 14-75 yaşları arasında kadınlarda ve erkeklerde 10’ar kategoride bisiklet tutkunları kıyasıya mücadele edecekler. Bu yarış ile tüm dünyaya ‘Yeni Nesil Yarış’ sloganı ile tüm dünyada pandemi döneminde en uygun spor olarak gösterilen bisiklet sporunda geldiğimiz noktayı hem de ‘2020 Patara Yılı’nda, Kaş’ın, Patara’nın Seydikemer ve Letoon’un tüm güzelliklerini gösterme şansımız olacak” dedi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Bisiklet Federasyonu, Antalya ve Muğla Valilikleri, Antalya ve Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlükleri, Kaş Kaymakamlığı, Kaş ve Seydikemer Belediye Başkanlıkları ile Fethiye Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’ne destekleri için teşekkür eden Cömert, yarışla ilgili olarak da şu bilgileri verdi:

“500’e yakın bisiklet tutkununun katılacağı yarışın ilk etabında yarışmacılar 19 Eylül Cumartesi günü Kaş merkezinden start alarak, Kaputaş Plajı, Kalkan ve Patara’dan geçtikten sonra, Letoon Antik kentinde finish görecek. İkinci gün ise Muğla Seydikemer Belediyesi katkıları ile Letoon’dan start alacak olan Patara 2020 Granfondo Karadere Plajı, Kumluoava, Saklıkent etaplarının ardından Seydikemer şehir merkezinde sona erecek. ‘Yeni Nesil Yarış’ sloganı ile Pandemi kuralları kapsamında natürel start ile gerçekleştirilecek yarış kapsamında katılımcılar geceyi Karadere Plajında geçirecek. Yarışın ödül Töreni ise 20 Eylül’de saat 13:30’da Seydikemer şehir merkezinde 2. etabın sonunda gerçekleştirilecek. Yarışma ile ilgili detaylı bilgilere yarış resmi web sitesi olan www.patarabike.org adresinden ulaşılabiliyor.”

Paylaş:

Yorum Bırak